eVTOL – SCORPION™

Nie tylko optyka łączy Scorpiona VTOL z jego imiennikiem u zwierząt. Podobnie jak Vector VTOL  jest zoptymalizowany do pracy w trudnych warunkach i ekstremalnych temperaturach. Bazowa jednostka jest identyczna jak w płatowcu VECTOR i cechuje się transmisją danych wideo w czasie rzeczywistym w różnego rodzajach misji. Scorpion zachwyca już samym zasięgiem transmisji danych HD sięgającym aż 15 km. Jako trójwirnikowiec jest idealny do krótszych misji, na przykład w gęsto zabudowanych obszarach. Maksymalny czas lotu wynoszący 45 minut zapewnia wiele zastosowań dla Scorpiona.

Oprogramowanie QBase 3D

Dzięki QBase 3D wszystkie istotne dla misji kroki od planowania aż do realizacji mogą być wykonywane intuicyjnie przez jedną osobę. QBase 3D automatycznie generuje optymalne ścieżki lotu po zdefiniowaniu obszaru lotu i parametrów misji za pomocą kilku kliknięć. Możliwe jest również uruchomienie Vectora lub Scorpiona bez wcześniejszego zaplanowania misji, aby szybko zacząć działać.

Nasze autorskie oprogramowanie pozwala na dynamiczne dostosowywanie misji w locie, aby oznaczyć cele na mapie lub na wideo przed, w trakcie lub po misji, aby pokazać lub wykryć krytyczne punkty.

QBase 3D rejestruje pełną misję w GCS (w tym dane wideo i dane samolotu) i odtwarza ją w dowolnym momencie, podczas gdy nagrywanie jest kontynuowane. Oprogramowanie wspiera operatora ostrzeżeniami, gdy samolot ma zamiar przekroczyć swoje limity. Nadpisanie ich jest zawsze możliwe, jeśli wymaga tego misja – Just fly.

Szyfrowane przesyłanie danych

Komunikacja radiowa, która spełnia wymagania nowoczesnych aplikacji, zwłaszcza w sektorze wojskowym, wymaga dziś większego zasięgu, przepustowości danych i niezawodności niż kiedykolwiek wcześniej. Automatyczne usuwanie błędów, zarządzanie łączami cyfrowymi i automatyczne przekierowywanie nie są już tylko opcjami. Są koniecznością. Właśnie dlatego Quantum-Systems korzysta z najnowocześniejszego szyfrowanego łącza IP, które zapewnia niespotykaną dotąd wydajność w trudnych warunkach.

Sprzęt do transmisji danych składa się z wytrzymałego urządzenia podręcznego na ziemi i modułu OEM na pokładzie BSP. Istnieje możliwość zwiększenia zasięgu anten sektorowych do ponad 25 km. System nie wymaga anteny śledzącej ani ruchomych części. Ta konfiguracja umożliwia strumieniową transmisję danych o prędkości 10 Mb/s i szyfrowanie AES 128/256 bitów, a także zasięg wideo i zasięg sterowania do ponad 25 km (anteny sektorowe). Sprzęt jest zoptymalizowany do zastosowań taktycznych i dostępny jest w wytrzymałych obudowach o stopniu ochrony IP 67. Wykorzystywana jest zaawansowana technologia sieci kratowej MIMO. Kontrola łącza danych jest w pełni zintegrowana z QBase 3D, w tym zarządzanie łączem i energią.

Przestrzeń ładunkowa – inteligencja w powietrzu

Aby zapewnić istotną inteligencję w celu lepszego podejmowania decyzji, integrujemy sensory o wysokiej jakości z mocną optyką, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej wielkości i masy. W wyniku otrzymujemy najnowocześniejszą stabilność połączoną z niezrównaną wytrzymałością. Dzięki modułowej koncepcji przednia część Vectora i Scorpiona może być wyposażona w różne ładunki.

Obecnie dostępne są trzy warianty:

  • Vector/Scorpion gimbal EO/IR: 10-krotny zoom optyczny, 720p EO wideo, 480p IR wideo, iluminator laserowy (laser iluminator), laserowy pomiar odległości (IR laser ranger);
  • Scorpion gimbal EO: 30x zoom optyczny, wideo 720p EO;
  • Vector/Scorpion: taktyczne mapowanie z 21 MP Sony UMC10.

Walizka i plecak transportowy

Po rozmontowaniu Scorpion i Vector mogą być transportowane bezpiecznie i wygodnie przez jedną osobę. Wystarczy tylko kilka kroków aby przygotować systemy do lotu.

Standardowo skrzynia transportowa ma wymiary zewnętrzne 850 x 480 x 280 mm. Posiada certyfikat IP67 (podwodny i pływający) i dlatego sprawdzi się w najbardziej niesprzyjających warunkach. Opcjonalnie można również skorzystać z plecaka transportowego.

Specyfikacja techniczna

Max. masa startowa

< 5 kg

Max. czas lotu

45 min

Zasięg kontroli i transmisji danych

do 15 km (jednostka podręczna); do 25 km (jednostka sektorowa)

Ładowność

Gimbal EO 800g & Gimbal EO/IR 550g

Prędkość lotu

0 – 15 m/s

Odporność na wiatr

max. 10 m/s

Rozpiętość skrzydeł

0.85 m

Wymiary walizki transportowej

0.85 x 0.47 x 0.28 m

Ulotki

Menu