Planet

PlanetScope SuperDove

RapidEye

SkySat

Oferta edukacyjna Planet

Skierowana głównie do studentów, uczelni i grup badawczych.

Obejmuje dostęp do zróżnicowanych materiałów szkoleniowych, możliwości pobierania 5 tysięcy km2 zobrazowań PlanetScope, wsparcia technicznego jak również najnowszych informacji i publikacji naukowych związanych z wykorzystaniem danych Planet.

Poniżej znajduje się lista możliwości, które zawiera oferta wraz z odnośnikami:

FREE Basic Planet Program

Jeśli jesteś studentem, absolwentem, pracownikiem uczelni i posiadasz uczelniane konto e-mail możesz założyć darmowe konto wypełniając krótki formularz. Można uzyskać 5 tysięcy km2 do pobrania, odnawiające się co miesiąc przez rok. Zarejestruj się tutaj.

Planet University

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat satelit wykorzystywanych przez Planet, zobaczyć jak można wykorzystywać dane i w jaki sposób je pobierać? Na stronie Planet University dostępne są kursy, instrukcje połączenia Planet z programami typu ArcGis Pro lub QGIS, nauka wykorzystania danych i część sposobów ich wykorzystania. Zobacz więcej.

Planet Community

Forum dyskusyjne, w którym można szukać odpowiedzi na swoje pytania, zadawać je i odpowiadać innym.

Technical Platform

Dokumentacja API, instrukcje, pomoce

NICFI

Celem projektu NICFI (Norway’s International Climate & Forests Initiative) jest dostarczenie dostępu do wysokorozdzielczych mozaik Planet, gotowych do analiz, które mogłyby pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i wspomagałaby zachowanie bioróżnorodności w lasach tropikalnych.

Dostępne jest przeglądanie i pobieranie mozaik tropikalnych lasów z możliwością integracji z ArcGisem lub QGISem.

Esa Earthnet

Esa Earthnet Program został zainicjowany w 1976 roku, jego celem jest budowanie społeczności naukowej zajmującej się obserwacją Ziemi. W ramach działań niekomercyjnych można dołączyć do Esa i wykorzystywać między innymi dane PlaneScope, SkySat oraz dane archiwalne RapidEye do monitorowania gruntów, badań klimatycznych i globalnych zmian.

Planet Science

Strona, która zawiera publikacje naukowe dotyczące różnych dziedzin przy wykorzystaniu danych Planet (trzęsienia ziemi, fenologia, wulkany, hydrologia itp.)

Newsletter

Rejestrując się uzyskuje się dostęp do co miesięcznej dawki nowinek naukowych i aktualnych publikacji.