Planet

GSD: 3.0 m
Kanały spektralne: B, G, R, NIR
Czas rewizyty: 1 dzień

PlanetScope SuperDove

GSD: 5.0 m
Kanały spektralne: B, G, R, RedEdge, NIR
Czas rewizyty: 1 dzień

RapidEye

GSD: 0.9 m
Knały spektralne: B, G, R, NIR
Czas rewizyty: 1 dzień

SkySat

Oferta edukacyjna Planet

Skierowana do studentów, pracowników uczelni i grup badawczych.

Obejmuje dostęp do zróżnicowanych materiałów szkoleniowych, możliwości pobierania 5 tysięcy km2 zobrazowań PlanetScope, wsparcia technicznego jak również najnowszych informacji i publikacji naukowych związanych z wykorzystaniem danych Planet.

Poniżej znajduje się lista możliwości, które zawiera oferta wraz z odnośnikami:

FREE Basic Planet Program

Jeśli jesteś studentem, absolwentem, pracownikiem uczelni i posiadasz uczelniane konto e-mail możesz założyć nieodpłatnie konto wypełniając krótki formularz. Można uzyskać   5 tysięcy km2 do pobrania, odnawiające się co miesiąc przez rok. Zarejestruj się tutaj.

Planet University

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat satelit wykorzystywanych przez Planet, zobaczyć jak można wykorzystywać dane i w jaki sposób je pobierać? Na stronie Planet University dostępne są kursy, instrukcje połączenia Planet z programami typu ArcGis Pro lub QGIS, i przykładowe sposoby ich wykorzystania. Zobacz więcej.

Planet Community

Forum dyskusyjne, w którym można szukać odpowiedzi na pytania, zadawać je i odpowiadać innym. Dostępne tutaj.

Technical Platform

Dokumentacja API, instrukcje, pomoce. Opisane krok po kroku najczęściej pojawiające się problemy wraz z rozwiązaniami. Planet Developers

NICFI

Celem projektu NICFI (Norway’s International Climate & Forests Initiative) jest dostarczenie dostępu do wysokorozdzielczych mozaik Planet, gotowych do analiz, które mogłyby pomóc w przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym i wspomagałaby zachowanie bioróżnorodności w lasach tropikalnych.

Dostępne jest przeglądanie i pobieranie mozaik tropikalnych lasów z możliwością integracji z ArcGisem lub QGISem. Pełny opis.

Esa Earthnet

Program Esa Earthnet został zainicjowany w 1976 roku, jego celem jest budowanie społeczności naukowej zajmującej się obserwacją Ziemi. W ramach działań niekomercyjnych można dołączyć do Esa i wykorzystywać między innymi dane PlaneScope, SkySat oraz dane archiwalne RapidEye do monitorowania gruntów, badań klimatycznych i globalnych zmian.

Planet Science

Strona, która zawiera publikacje naukowe dotyczące różnych dziedzin przy wykorzystaniu danych Planet (trzęsienia ziemi, fenologia, wulkany, hydrologia itp.). Pełny opis dostępny tutaj.

Newsletter

Rejestrując się uzyskuje się dostęp do co miesięcznej dawki nowinek naukowych i aktualnych publikacji. Rejestracja.

Powyższa oferta obejmuje pojedynczych użytkowników. Jeśli jesteś zainteresowany pełnym dostępem do danych Planet lub ofertą dla uczelni czy większych grup badawczych napisz do nas:  satelitarne@progea4d.pl