Zieleń miejska

GreenSpaces – efektywne zarządzanie zielenią miejską

GreenSpaces – zaawansowane narzędzie WebGIS do zarządzania i monitorowania urządzonych terenów zieleni

GreenSpaces

powiązane produkty

WorkSpaces – narzędzie WebGIS do integracji, administrowania i aktualizowania wszelkich informacji dotyczących gruntu użytkowego

WorkSpaces

RoadSpaces – narzędzie WebGIS do zarządzania infrastrukturą drogową, w szczególności znakami drogowymi, rejestrem wypadków drogowych

RoadSpaces

ArboTag – system znakowania drzew

Jednoznaczne i trwałe oznakowanie drzew pozwala na ich szybką identyfikację, co znacząco usprawnia zarządzenie zasobami zieleni na terenach miejskich.  Do tego celu doskonale sprawdza się system znakowania drzew ArboTag marki Signumat.

Płytki ArboTag o wymiarach 35 x 45 mm wytwarzane są z trwałego, odpornego na warunki atmosferyczne, tworzywa sztucznego w dwóch kolorach: białym oraz czarnym. Można je przymocować do pnia za pomocą szpilki arborystycznej lub opaski zaciskowej, co jest zalecane w przypadku młodszych drzew.

Zawartość płytki jest personalizowana w zależności od potrzeb klienta. Może się na niej znaleźć kod kreskowy, logotyp, nazwa instytucji czy obiektu, na obszarze którego jest prowadzona inwentaryzacja. Podstawą jest oczywiście numer identyfikacyjny, który nie musi być jedynie ciągiem cyfr.

Do umieszczania etykiet ArboTag na drzewie służy dedykowany młotek z długim trzonkiem. Umożliwia on przybicie płytki na wysokości od 2,5 do 2,8 m. Tak umocowana etykieta nadal jest czytelna, natomiast bezpośredni dostęp do niej z ziemi jest utrudniony. Przeciwdziała to kradzieży oraz zranieniu się wystającym gwoździem.

Szpilki stosowane do mocowania etykiet ArboTag wykonane są ze stali nierdzewnej, dlatego nie korodują i nie wchodzą w reakcję z drewnem. Etykiety są zaopatrzone w specjalny otwór w kształcie gwiazdy, dzięki któremu przyrastający pień przesuwa płytkę wzdłuż szpilki. Zapobiega to wrastaniu etykiety w korę.

Inwentaryzacja zieleni miejskiej oraz małej architektury

Oferujemy:

  • inwentaryzację gatunków
  • pomiary dendrometryczne
  • ocenę stanu zdrowotnego drzew i krzewów
  • zestawienie i pomiary sprzętów
  • mapy z geolokalizacją
  • dokumentację fotograficzna

Skontaktuj się z nami

zielen.miejska@progea4d.pl tel. +48 603 374 290

Nasze projekty